Yayalara öncelik artık zorunluluk!

Yayınlanma Zamanı : 18 Ocak 2019 Saat: 9:56

Yayalara öncelik artık zorunluluk!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yaya geçitleri, okul geçitleri ve kavşaklarda yayalara öncelik verme zorunluluğu getirildiğini hatırlatarak, sürücülerden konuyla ilgili hassasiyet istedi. Yaya geçidinde yayalara öncelik vermeyen araç sürücülerine 488 lira para cezası uygulanacağını belirten Kaymakam Yönden, sürücülere “Dikkat, önünüze hayat çıkabilir” uyarısı yaparak, konunun önemine dikkat çekti.

Yaya ve okul geçitlerinde ilk geçiş hakkının yayalar olduğuna vurgu yapan Kaymakam Yönden, “Yayalarımızın geçişlerine, özellikle de hasta ve yaşlılarımızın geçişlerine öncelik verelim, onların geçiş önceliğine hassasiyet gösterelim. Görevli kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işaretleri ve levhalarla belirlenmiş kavşak giriş – çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlayınız ve yaya ve okul geçitlerinden geçen veya geçmek üzere olan yayalara geçiş hakkını veriniz. Bu kurallara uymayan sürücülere Karayolları Trafik Kanunu’nun 74. Maddesi gereğince trafik idari para cezası uygulanacaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"