“Yalan bulaşıcıdır dikkat!”

Yayınlanma Zamanı : 17 Ocak 2019 Saat: 16:10

“Yalan bulaşıcıdır dikkat!”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı “Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerimizde bir Suriyeli çıkıp ben başkan adayıyım dese şuan kazanabilecek durumda. 5 sene sonra Kırıkhan’ı kazanabilecek durumda olacak. 10 sene sonra Hatay’ı kazanabilecek durumda olabilecek. İlerde çocuklarımız ‘Bu gidişata neden dur demediniz?’ diye soracaklar. Ben bu konuları bu yüzden konuşmak, kamuoyuyla paylaşmak zorundayım” paylaşımından sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Başkan Savaş’a çok sert tepki geldi.

‘Başkan Savaş yalan söylüyor!’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, Suriyelilerin Hatay’ın bazı ilçelerinde aday olması halinde belediye başkanlığını kazanabileceği iddiasıyla ilgili, “Bir yönetici sorumluluğundan uzak, Hatay ve Türkiye’ye açık yalan söylüyor” ifadesini kullandı.

‘Yönetici sorumluluğundan uzak’

Bakan Soylu, Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımında, “Hatay Belediye Başkanı, bir yönetici sorumluluğundan uzak, Hatay ve Türkiye’ye açık yalan söylüyor. Seçim hesabı için… Yalan bulaşıcıdır dikkat!” ifadelerine yer veren Soylu, Hatay’ın ilçelerindeki seçmen sayıları ile vatandaşlık kazanan Suriyeli seçmen sayılarını da paylaştı.

Hatay’ın seçmen sayısını paylaştı

Paylaşımda Hatay’daki seçmen sayısının 1 milyon 78 bin 420, vatandaşlık kazanan Suriyeli seçmen sayısının ise 12 bin 596 olduğu, Suriyeli seçmen oranının yüzde 1,17 olarak gerçekleştiği belirtildi. Aynı paylaşımda, vatandaşlık kazanan Suriyeli sayısının 20 bin 793, vatandaşlık kazanamayan Suriyeli sayısının ise 232 bin 757 olduğu kaydedildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"