Afrin Çayı da taşma noktasında!

Yayınlanma Zamanı : 16 Ocak 2019 Saat: 14:10

Afrin Çayı da taşma noktasında!

Hatay Valiliği, bölgede yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle Afrin 18 Mart Barajı’nda da su seviyesinin yükseldiğini açıkladı.

Afrin Çayı’nın geçtiği Reyhanlı, Kumlu ve Antakya sınırlarındaki vatandaşları taşkın ve sel riskine karşı uyaran Valiliğin açıklaması şöyle: “Bölgemizde yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle Afrin 18 Mart Barajında yükselen su seviyesinin düşürülmesi amacıyla kontrollü bir şekilde su tahliyesine başlanmıştır. Bu nedenle 16 Ocak 2019 Çarşamba günü itibariyle İlimiz Reyhanlı, Kumlu ve Antakya ilçelerimizin sınırlarında geçen Afrin Çayı yatağının geçtiği Mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın yüksek debinin neden olabileceği sel ve taşkın risklerine karşı dikkatli olmaları önemle rica olunur.”

Daha önce aşırı yağışlar nedeniyle su seviyesi yükselen Tahtaköprü Barajı’nın kapaklarının açılması ve Karasu Çayı’nın taşmasıyla Amik Ovası sular altında kalmıştı. Afrin 18 Mart Barajı’nda da su seviyesinin yükselmesi ile bölgede tedirginlik daha da arttı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"