Yargıtay, yol haritasını Hatay’da çizdi!

Yayınlanma Zamanı : 12 Ocak 2019 Saat: 7:15

Yargıtay, yol haritasını Hatay’da çizdi!

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit başkanlığında Hatay’da düzenlenen Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda, yargının zirvesindeki isimler Türk halkının yargıya olan güvenine layık olacaklarını söyledi.

Hatay’daki bir otelde basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Girit ve beraberindekiler, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’ı, ardından da Habib-i Neccar Camisi’ni ziyaret etti.

Cirit, 150 yıllık bir geçmişi olan Yargıtayın, her yıl başkanlar kurulu toplantısı yaptığını, bu sene de toplantı için medeniyetler beşiği olan Hatay’ı seçtiklerini söyledi.

Yeni yılda da Yargıtay’ın yoğun çalışmasının devam edeceğini ifade eden Cirit, “40 daire başkanım ve başsavcımızla Hatay’dayız. Yargıtaydaki işleri daha iyi yönetebilmek için bunun toplantısını yaptık. Başkanlar Kurulu olarak belli kararlar aldık ve bu kararla Yargıtayın daha iyi işleyişini kolaylaştırdık.” dedi.

Yargıtay’a geçen yıl 270 bin dosya gitti

Türk halkının yargıya olan güvenini yükseltecek çalışmalar içerisinde olduklarını kaydeden Cirit, “Türk halkının yargıya olan güvenine layık olacağız. Tabi 20 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla istinaf mahkemelerinin kurulmasıyla üçlü bir denetim sistemi getirildi. İstinaf mahkemeleri kurulmazdan önce yargıtayın iş yükü daha da çoktu, Yargıtaya yılda 1 milyon 50 bin dosya gelirken şu anda 2018 yılı için 270 bin dosya geldi. Bu 270 bin dosyayı ve elimizdeki olan birikim dosyalarıyla birlikte bunları da en geç bir yıl içerisinde bitirip Türk halkının güvenine daha layık olabilecek, yargıya olan güveni yükseltecek, güven endeksini yukarılara doğru taşıyacak bir çalışma içerisindeyiz, bunu yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Cirit ve beraberindekiler, bugün Hatay’da bazı ziyaretlerde bulunacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"