Çelikten heykeller İSTE’yi süsledi

Yayınlanma Zamanı : 12 Ocak 2019 Saat: 16:25

Çelikten heykeller İSTE’yi süsledi

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (İSDEMİR) tarafından İskenderun Teknik Üniversitesi’ne hibe edilen iki çelik heykel, İSTE Merkez Kampüsü’ndeki yerlerini aldı. Çeliğin özenle yeniden şekillendirildiği iki heykelden gök taşını çağrıştıran çelik heykel İSTE Rektörlüğü önünde, üretimde haddeleme sürecini tasvir eden heykel ise İSTE-BTM (Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi) ile Makina/Bilgisayar Mühendisliği Ek Binası arasındaki meydanda konuşlandırıldı.

Çeliğin insan yaşamındaki vazgeçilmez yerini sanat yoluyla yansıtan heykellerden gök taşını çağrıştıran heykel dünyaya da benzetilirken, görenler ‘İSTE, İskenderun’un dünyaya açılan kapısı’ yorumunu yaptı. Diğer heykel ise, bağlantı kabloları ile teknolojiye dikkat çekerek, teknolojinin merkezine İSTE’yi koydu.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İSDEMİR tarafından hibe edilen iki heykelle çelik ve sanatın, bilim ve teknolojiyle buluştuğunu belirtirken, heykelleri İSTE’ye kazandıran Oyak Maden Metalurji Grup Başkanı Toker Özcan ve İSDEMİR Genel Müdürü Mesut Keyfli başta olmak üzere, tüm İSDEMİR ailesine ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"