MMK’da fiber gelişme!

Yayınlanma Zamanı : 09 Ocak 2019 Saat: 14:37

MMK’da fiber gelişme!

Köklü bir geçmişe sahip olan Türk demir çelik sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan ve 2010 yılında başladığı çelik üretiminde kısa sürede hızlı başarılar elde eden MMK Metalurji, İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE)’nde düzenlenen “Demir-Çelik Endüstrisinde Nesnelerin İnterneti (Iot) Çözümleri” çalıştayına fiber optik hizmetini kaldırmaya yönelik projesiyle damga vurdu.

İSTE tarafından bu sene ilk kez düzenlenen ve internet teknolojilerinin endüstriyel fabrikalarda uygulanabilirliği konusunu masaya yatıran çalıştaya destek veren yassı çelik üretiminde sektörün en büyük üreticilerinden MMK Metalurji’nin aynı üniversitede doktora ve yüksek lisans yapan mühendisleri, IoT ile Otomasyon Takibi ve Kontrolü üzerine yaptıkları sunumda, internet teknolojileriyle otomasyon takibi ve kontrolü ve haberleşme teknolojileri konularında katılımcılara önemli bilgiler verdi.

MMK Metalurji bu proje ile uzak mesafeler için kullanılan fiber optik gibi hem maliyeti yüksek hem de montajı zor olan bir hizmetin kullanımını ortadan kaldırmaya yönelik bir uygulamayı hayata geçirmeyi planladığı bilgisini de paylaştı.

Üniversite sanayi iş birliğine katkı sunan MMK, Mersin Üniversitesi, Kayseri Erciyes Ünviversitesi, ABB, Türk Telekom, Bilkent Ünviversitesi’nden katılımcıların olduğu çalıştayda, iş güvenliğinden siber güvenliğe ve demir çelik endüstrisine kadar pek çok konuda tecrübelerini paylaştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"