İSTE, EXPO için tasarlayacak

Yayınlanma Zamanı : 08 Ocak 2019 Saat: 9:33

İSTE, EXPO için tasarlayacak

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 yılı Ocak ayı olağan toplantısında üçü ek olmak üzere 57 madde görüşüldü. Meclis salonunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, EXPO kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi arasında yapılacak protokol için Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yetki verildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının 2019 yılı içerisinde çalıştırılmaya devam edilecek sözleşmeli personelin ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Ulaşım Komisyonuna havale edilen akıllı kart teknolojisiyle elektronik ücret toplama sistemi işini işletmek ve işlettirmek hakkının Hatay Ulaşım Sanayi ve Ticaret AŞ’ye devredilerek, elektronik ücret toplama sisteminin devreye alınmasından itibaren 10 yıllığına devredilmesi ile ilgili komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Ulaşım Komisyonu ile Plan- Bütçe Komisyonuna havale edilen EXPO 2021 organizasyonu kapsamında fuar alanı içerisinde ziyaretçilerin ulaşımını sağlamak amacıyla elektrikli araçlarla yolcu taşıma sistemi oluşturulması planlanmaktadır. Sistemde kullanılacak elektrikli araçların tasarımı ve imalatı için 5393 sayılı Belediye Kanununun 75/a. Maddesine istinaden ortak hizmet projeleri kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi arasında yapılacak protokol için Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yetki verilmesi talebi ile ilgili komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Bir sonraki olağan meclis toplantısının 4 Şubat Pazartesi günü saat 14.00’te yapılamasına karar verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"