Şaşırdık mı?

Yayınlanma Zamanı : 07 Ocak 2019 Saat: 14:02

Şaşırdık mı?

Hatay’da etkili olan yağışlar sonrası Amik Ovası’nda ekili tarım arazileri bir kez daha sular altında kaldı.  Bu yıl taşkınlardan giderek daha sık ve şiddetli bir şekilde etkilenen Amik Gölünün havzasında geniş bir alanda biriken yağmur suları, birçok ekili tarım arazisini sular altında bırakırken, çiftçileri de mağdur etti.

Havaalanı tehlikede!

1950 ve 1975 yılları arasında çeşitli nedenlerle kurutulan göl, son yağışlardan sonra kısmen de olsa yeniden oluşurken, daha önce yaşanan şiddetli yağışlardaki benzer manzaralar bir kez daha yaşandı.

Hatay’a tarım işçisi olarak çalışmaya gelen vatandaşların kurdukları çadırların sular altında kaldığı aşırı yağışlar, Hatay Havaalanı yolunu tehdit ederken, havalimanında her yağış sonrası görmeye alıştığımız kovalı çözüm manzaraları da bir kez daha utanç tablosunda yer aldı.

Her şiddetli yağmurun ardından havalimanının çatısından akan suların yayılmasını önlemek için terminalin farklı noktalarına yerleştirilen plastik kutular yine yerleştirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"