İskenderun’da yarın çifte bayram sevinci yaşanacak

Yayınlanma Zamanı : 04 Ocak 2019 Saat: 11:26

İskenderun’da yarın çifte bayram sevinci yaşanacak

Ermeni Cemaati tarafından her yıl 6 Ocakta kutlanan ‘İsa Mesih’in Doğuşu ve Vaftiz Bayramı’ yarın İskenderun Karasun Manuk Ermeni Kilisesi’nde Hatay Ermeni Kiliseleri Papazı Avedis Tabaşyan’ın yöneteceği ayinle kutlanacak.

Mumların yakılıp, duaların edileceği ‘İsa Mesih’in Doğuşu ve Vaftiz Bayramı’ 5 Ocak Cumartesi ışıklarla süslenen tarihi İskenderun Karasun Manuk Ermeni Kilisesi’nde saat 18.00’de, 6 Ocak Pazar günü Samandağ Vakıflı Meryem Ana Kilisesi’nde sabah 10.00’da kutlanacak.

‘İsa Mesih’in Doğuş ve Vaftiz Bayramı’nın İskenderun’da yaşayan Ermeni Cemaatinin yanısıra her din ve mezhepten insanı bir araya getirdiğini ifade eden Hatay Ermeni Kiliseleri Din Görevlisi Avedis Tabaşyan, “Sevinç içerisinde kutlayacağımız Noel ve Vaftiz Bayramı ile birlikte yeni yılın herkese bereket, huzur ve barış getirmesini diliyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"