Çocuk istismarına karşı iki kurumdan dev hamle

Yayınlanma Zamanı : 04 Ocak 2019 Saat: 10:35

Çocuk istismarına karşı iki kurumdan dev hamle

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ekipleri ile birlikte küçük yaşta sokaklarda dilendirilen ve zorla çalıştırılan çocuklara karşı bilinç oluşturmak amacıyla önemli bir farkındalık projesine imza attı.

‘Çocuk istismarına dur’ demek amacıyla koordineli bir şekilde yürütülen proje kapsamında, şehir içindeki tüm billboardlara üzerinde, ‘Çocuklardan alışveriş yapmayın! Cam silen, dilenen çocuklara para vermeyin. Açılan ele verilen her para sonraki eli getirir” yazılı afişler asan ekipler, ayrıca kurulan mobil ekip ile şehrin muhtelif yerlerindeki ana cadde ve okul önlerinde  de vatandaşları bilgilendiriyor.

Vatandaşlardan bu konuya hassasiyetle eğilmelerini isteyen ekipler, projenin tüm kentte uygulanacağını belirterek, kent sakinlerine çalışmak ya da dilenmek zorunda bırakılan çocukları teşvik edici davranışlardan uzak durmaları gerektiği yönünde ısrarla uyardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"