Bu sesi duyun artık; Arsuz hastane istiyor

Yayınlanma Zamanı : 04 Ocak 2019 Saat: 17:52

Bu sesi duyun artık; Arsuz hastane istiyor

Geniş alanı ve kalabalık nüfusu ile birlikte turizm kenti olan Hatay’ın en büyük ilçesi Arsuz’da vatandaşlar ‘Hastane istiyoruz’ diyerek oturma eylemi yaptı.

Özellikle son iki yıldır genç fidanlarını yitirmekten yorulan Arsuz’da lise öğrencilerinin çağrısıyla 7’den 77’ye her yaş grubundan vatandaşın kenetlenerek ‘Daha kaç gencimizi kan kaybından toprağa vereceğiz?’ diye haykırdığı Arsuz Kent Meydanı’ndaki etkinlikte vatandaşlar ayrıca hastanenin biran önce yapılması için imza kampanyası başlattı.

Yeni yıla trafik terörüne kurban verdiği 15-16 yaşlarındaki Eren Tultak ve Kamil Ekenel’in acısıyla giren Arsuz’da daha öncede kazayla hayata veda eden Sergen Keskin, Sergen Satar, Mehmet Ali Alkaya’nın da anıldığı anlamlı etkinliğe katılmak üzere yürüyen gençlerin Eren Tultak’ın evinin önünden geçerken yaptığı ‘Arsuz’a hastane istiyoruz’ çağrısı Tultak ailesinin acısını paylaşan vatandaşlardan alkışlarla karşılık buldu.

“Endişeliyiz”

Arsuz’a da hastane yapılması talebi ile https://www.change.org/p/arsuz-a-devlet-hastanesi üzerinden de başlatılan imza kampanyasında kısa sürede 1450 imzaya ulaştı.

‘Arsuz’a Hastane istiyoruz’ başlığıyla başlatılan imza kampanyasında şu açıklamaya yer verildi: “2018 ve öncesinde hızlı bir müdahalede bulunulamadığı için birçok canımızı kaybettik. En son olarak yılbaşı gecesi aramızdan yitip giden 2 genç arkadaşımız ilçe halkında gelecek adına ciddi endişelere sebep olmuştur. En yakın devlet hastanesi 30-35 km uzaklıktaki İskenderun ilçesinde bulunmaktadır ve hızlı müdahale gereken olaylar bu sebepten ötürü ölümle sonuçlanmaktadır.  İlçemizde devlet hastanesinin eksikliğini ciddi şekilde hissetmekteyiz. Bu konuda başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere gerekli mercileri sorumluluk almaya ve Arsuz’a bir devlet hastanesi kazandırmaya davet ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"