DSİ’den 6 mahalleye taşkın güvencesi

Yayınlanma Zamanı : 02 Ocak 2019 Saat: 13:31

DSİ’den 6 mahalleye taşkın güvencesi

Adana Devlet Su İşleri(DSİ) 6. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, taşkın önleme çalışmaları kapsamında Hatay – Merkezi Altınçay Deresi Islahı 4.Kısım çalışmalarının tamamlandığı duyuruldu.

Yapılan çalışmayla taşkınların yanısıra, 6 mahallede yaklaşık 50 bin kişinin taşkına bağlı can ve mal güvenliğinin de koruma altına alındığına dikkat çekilen DSİ Bölge Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle: “Hatay İli Antakya Merkez ilçesindeki Altınçay, Esentepe, Esenlik, Gazi, Elektrik ve Armutlu mahallelerindeki yerleşim birimlerinin taşkından korunması kapsamında yapılan “Hatay – Merkezi Altınçay Deresi Islahı 4.Kısım” işinin tamamlanması ile yaklaşık 50.000 kişinin yaşamını sürdürmekte olduğu yerleşim yerleri olası taşkın zararlarından korunmakla birlikte vatandaşlarımızın taşkına bağlı can ve mal güvenliği de güvence altına alınmıştır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"