Noel kutlamaları ‘sevgiyle’ sürüyor

Yayınlanma Zamanı : 30 Aralık 2018 Saat: 16:27

Noel kutlamaları ‘sevgiyle’ sürüyor

24 Aralık Noel kutlamaları çerçevesinde İskenderun’a gelen Adıyaman Metropoliti Ğriğoriyos Melki Ürek, İskenderun Süryani Katolik Kilisesi’nde Noel Ayini ve Vaftiz Bayramı ayini gerçekleştirdi.

Ayine Katolik Kilisesi Anadolu Havarisel Vekili Paolo Bizetti’nin yanı sıra İskenderun’da bulunan Hıristiyan cemaati katıldı.

Cemaatin bayramını kutlayan Metropolit Melki Ürek, cemaate verdiği vaazda “İsa Mesih bizim dünyaya geldi. Değerli kardeşlerim bugün gerçek anlamıyla, sevgi, sevinç ve coşku günüdür. Çünkü, tanrı sevgidir. Bizi o seçti. Bizi çocukları yaptı. Bizim de tek tercihimiz O olmalıdır. Gerçek sevgi, gönül bağladığımız Tanrı’nın hoşnutluğunu kazanmaktır” dedi.

Verilen vaazın ardından kutsal ekmeği ve şarabı takdis eden Melki Ürek, takdis ettiģi kutsanmış ekmek ve şarabı cemaate dağıttıktan sonra, kilise bahçesinde ayine katılanlara bir süre sohbet etti.


YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"