Kontrol etmeyi unutmayın!

Yayınlanma Zamanı : 30 Aralık 2018 Saat: 10:16

Kontrol etmeyi unutmayın!

Yüksek Seçim Kurulu(YSK)’nun 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim 1 Ocak’ta başlayacak. Böylece,
yeni yılın ilk günü, aynı zamanda seçim takviminin de başlangıcı olacak.  Seçim takvimine göre, seçime katılabilecek siyasi partiler 2 Ocak’ta ilan edilecek. Muhtarlık bölgesi askı listeleri 4 Ocak Cuma günü saat 08.00’den 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00’ye kadar askıda kalacak. Seçmen listeleri muhtarlıktan veya Yüksek Seçim Kurulu’nun http://www.ysk.gov.tr  adresinden kontrol edilebilecek. Hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin, bu süre içinde bir yakını tarafından seyyar sandık kurulu talep formu ile muhtarlığa başvurması gerekecek.

Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yeri ise 27 Ocak’ta çekilecek kurayla belirlenecek.

Siyasi partiler aday listelerini 19 Şubat’ta seçim kurullarına verecek. Geçici aday listeleri 22 Şubat’ta, kesin aday listeleri 3 Mart’ta ilan edilecek.

Seçim propagandası ve yasakları 21 Mart’ta başlayacak. Seçim propagandası 30 Mart saat 18.00’de sona erecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"