Asgari ücret 2020 lira olarak açıklandı

Yayınlanma Zamanı : 25 Aralık 2018 Saat: 11:12

Asgari ücret 2020 lira olarak açıklandı

Milyonlarca kişinin merakla beklediği karar açıklandı. Bir aydır süren görüşmeler neticesinde 2019 yılında uygulanacak asgari ücretin 2 bin 20 TL olmasında anlaşmaya varıldı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019 yılında uygulanacak asgari ücreti belirlemek üzere son toplantısını yaptı. İlki 6 Aralık’ta olmak üzere bu ay boyunca üç toplantı yapıldı. İşçi, işveren ve hükümet tarafını temsil eden tarafların bir araya gelerek yaptıkları istişarelerde, 2019 yılında uygulanacak asgari ücretin ne kadar olacağı belirlenmeye çalışıldı. Süreç boyunca taraflardan farklı öneriler sunuldu. İşçi heyeti 2 bin liranın altında pazarlığa dahi oturmayacağını söylerken, işverenleri temsil eden heyet asgari ücretin 2 bin liranın üzerinde olmasının işsizliği artıracağını söyledi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun belirlediği bir işçinin aylık geçim ücreti ise 2 bin 213 TL olarak açıklandı. Bir aydır süren görüşmeler neticesinde 2019 yılında uygulanacak asgari ücret 2 bin 20 TL olarak belirlendi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"