Noel rüzgarı, hoşgörünün merkezi Hatay’dan esti

Yayınlanma Zamanı : 24 Aralık 2018 Saat: 13:04

Noel rüzgarı, hoşgörünün merkezi Hatay’dan esti

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hristiyan vatandaşların bugün kutlayacakları Noel Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Hoşgörü kenti Hatay’da sevinç ve kederde birlikte olduğu Hristiyan vatandaşların Noel Bayramı’nı kutlayan Vali Doğan, bayram günlerinin insana mutluluk veren, gönül bağlarını güçlendiren, birlik ve beraberliği pekiştiren özel zamanlar olduğunu söyledi.

Vali Doğan, Hatay’ın hoşgörü zenginliğine dikkat çektiği Noel mesajında şu ifadelere yer verdi; “Zengin sosyal ve kültürel dokusu ile hoşgörünün merkezi ilimizde aynı iklimi teneffüs eden toplumun bireyleri olarak sevinç ve kederde birlikte olduğumuz Hristiyan hemşerilerimizin Noel Bayramı’nı tebrik ediyorum. 3 semavi dine mensup vatandaşlarımızın birlikte kutladığı Bayram günleri, insanımıza mutluluk veren, birbirimizle olan gönül bağlarını güçlendiren, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel zamanlardır.  Düşünce, inanç ve temel insan haklarına saygıyı esas alan kadim bir geleneğin mensupları olarak bizler, coğrafyamızda yaşayan farklı inanç ve kültürleri kıymetli birer zenginlik unsuru olarak kabul ediyoruz. Milletimizin huzur ve esenliği yanında geleceğe daha büyük güvenle bakmamıza vesile olan bu anlayış, kıyamete kadar tek bir millet olarak varlığımızı yaşatacak en önemli gücümüzdür.  Bu duygu ve düşüncelerle; Noel’in tüm Hristiyan vatandaşlarımıza mutluluk getirmesini temenni ediyor, hiçbir ayrım gözetmeden yüzyıllardır bu topraklarda bir arada yaşadığımız Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"