Suzan Şahin’den Nursan’a tam destek

Yayınlanma Zamanı : 21 Aralık 2018 Saat: 15:37

Suzan Şahin’den Nursan’a tam destek

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Nursan Çelik Sanayi ve Haddecilik A.Ş’de üretimin durmasının ardından geçen 3 yıllık sürede mağdur olan yaklaşık 1000 işçinin durumunu meclise taşıdı. Milli servet olarak nitelendirdiği fabrikasının kapatılmasıyla ilgili hükümete, “Bu işçilerin dertlerine derman olacak mısınız? Bu işçilerin çalıştırılması yönünde bir planınız var mı?’ diye soran Şahin, kapatılmasıyla çalışanlarda maddi ve manevi yıkımlarına neden olan fabrikanın yeniden açılması gerektiğinin altını çizdi.

Teçhizatı hazır olan fabrikanın yeniden açılarak, eskiden olduğu gibi istihdama katkı sağlaması için devlete seslenen Milletvekili Şahin, “Hatay’ın Payas ilçesinde bulunan NURSAN Fabrikası 2015 yılının Aralık ayında işçilerin maaş alacağı gün kapatıldı. Ve o gün fabrika çalışanı olan en az 1000 NURSAN işçisi bugüne kadar hala maaş ve haklarını alamamıştır. Ücretsiz izne ayrılan işçilere sosyal güvenlik primlerinin yatırıldığı bilgisi verilmiştir. Oysaki sonradan işveren tarafından bu primler de iptal edilmiştir. 3 yıldır bu işçiler perişan halde. NURSAN işçilerinin dramı açlıkla, boşanmalarla, intiharla, hacizlerle ve icralarla doludur. Bir tarafta makinesi, teçhizatı olan kapalı bir fabrika, diğer tarafta çalışmak, evine ekmek götürmek isteyen yüzlerce işçi var. Bu işçiler devletten yardım bekliyor, fabrikalarının açılmasını istiyorlar.Bu işçilerin dertlerine derman olacak mısınız? ” dedi.

 

https://twitter.com/i/status/1076086678639575041

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"