Nörolojik hastalıklara çözüm önerileri

Yayınlanma Zamanı : 20 Aralık 2018 Saat: 10:41

Nörolojik hastalıklara çözüm önerileri

İskenderun Gelişim Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara; nörolojik hastalıkların, kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilediğini belirterek, yeterince uykusunu alamayan kişilerde, demans, parkinson, MS, serebrovasküler, ruhsal ve fiziksel birçok sağlık sorununun ortaya çıktığını söyledi.

Hekimlerin en önemli görevlerinden bir tanesinin hastaların yaşam sürelerini uzatabilmek olduğunu belirten Uzm. Dr. Atilla Kara, “Tedavinin bir parçası olarak hastanın yaşam kalitesini yükseltmek, sağlıkta bir amaç olmalıdır. Özellikle nöroloji alanında; demans, parkinson, MS, serebrovasküler hastalıklar, uyku bozuklukları gibi birçok hastalık, hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilenmektedir. Hastayla birlikte, hasta yakınının da yaşam kalitesi olumsuz etkilenmektedir. Hastalardaki acıtasyon, uykusuzluk, hareket zorluğu gibi şikâyetler, yanındaki kişiyi de yaşamsal olarak etkilemektedir. Bu nedenle hastanın uykusunu düzene sokmak, hareketliliğini arttırmak, günlük aktivitelerini düzenlemek, yaşam kalitesini arttıracaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"