Altınözü’ne hükümet konağı

Yayınlanma Zamanı : 19 Aralık 2018 Saat: 10:06

Altınözü’ne hükümet konağı

Birçok kamu kurum ve kuruluşunu aynı çatı altında toplayarak vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet vermesi hedeflenen yeni Altınözü Hükümet Konağı, mevcut binanın yerine Türkiye’de örnek bir projeyle “Arsa Karşılığı Yapım Usulu ile yeniden inşaedilecek. 5 bin 450 metrekare alan üzerinde yapılacak olan yeni binada yaklaşık 10 kamu kurumunun hizmet vereceği birimler, farklı büyüklüklerde toplantı salonları, 36 araçlık açık otopark, vatandaşların işlemlerini gerçekleştirirken zaman geçirebileceği sosyal alanlar ile resmi ziyaret ve törenlerin gerçekleştirileceği bölümler de yer alacak.

Kurumlar tek çatı altında

Altınözü Kaymakam Bülent Uygur, projenin Altınözü için çok önemli bir yatırım olduğunu ifade ederek, “Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden ihaleye çıkma onayı gelmiş olup, zorlu bir süreçten sonra mutlu sona ulaşmanın heyecanını tüm Altınözülü hemşehrilerim adına yaşıyoruz. Mevcut Hükümet Konağı’nın yeterli olmaması, ilçemizde bulunan kurumların tek çatı altında toplanıp vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunması amacıyla, Türkiye’de bir ilk olarak Yeni Hükümet Konağı Projesinin arsa karşılığı yapım usulüyle inşaasını gerçekleştiriyoruz. Projenin inşaat çalışmaları inşallah önümüzdeki yıl başlayacak ve kısa sürede halkımızın hizmetine sunulacak” dedi.

2019’da bitmesi planlanıyor

Yakın bir zamanda ihale ilanına çıkacak olan Altınözü Hükümet Konağının 2019 yılı içerisinde bitirilmesinin hedeflendiğini de ifade eden Uygur, Yeni Hükümet Konağı içerisinde Kaymakamlık Makamı, Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sosyal Güvenlik Merkezi, İlçe Tapu Müdürlüğü, Altınözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü ile bu kurumlara bağlı birimlerin yer alacağını söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"