İSTE’de basketbol coşkusu

Yayınlanma Zamanı : 18 Aralık 2018 Saat: 10:58

İSTE’de basketbol coşkusu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği, İSTE’nin ev sahipliği yaptığı 2. Lig Basketbol Grup Müsabakaları, İskenderun GHSİM Kapalı Spor Salonu’nda oynandı. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Mersin Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ), Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ), Çağ Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olmak üzere toplan 8 üniversitenin katılımıyla büyük çekişmeye sahne olan maçlar sonucunda, grubunda Mustafa Kemal Üniversitesi’ni farklı yenerek averajla ikinci olan İSTE final grubuna yükseldi. Beş gün süren ve yoğun ilgi gören müsabakaların sonunda yapılan Kapanış Töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Üniversite öğrencilerine yakışır bir turnuva

İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tolga Depci, Türkiye Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig müsabakalarına katılan konuk takımlara ev sahipliği yapmaktan, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) olarak onur duyduklarını ifade etti. İSTE olarak spora büyük destek verdiklerini belirten Prof. Dr. Depci, müsabakaların dostluk çerçevesinde ve üniversite öğrencilerine yakışır bir şekilde tamamlanmasından da büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Maçlara katılarak basketbol takımı oyuncularına ve öğrencilerine büyük destek veren  İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli de müsabakaların başından sonuna kadar fairplay kuralları çerçevesinde gerçekleştiğini görmenin mutluluk verici olduğunu söyledi. İSTE Spor Koordinatörü Sıtkı Kahvecioğlu ise katılan tüm takımları tebrik ederek, “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen, Üniversitelerarası basketbol grup müsabakalarına, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) olarak ev sahipliği yapmanın gururunu yaşattığı için, konuklarımıza teşekkür ederim. Sekiz üniversitesinin katıldığı bu turnuvada fairplay çerçevesinde, İSTE’yi en iyi şekilde temsil ettiğimiz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"