Arsuz’dan Avrupa’ya eğitim köprüsü

Yayınlanma Zamanı : 18 Aralık 2018 Saat: 16:14

Arsuz’dan Avrupa’ya eğitim köprüsü

Arsuz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Ulusal Ajans tarafından hibelendirilmeye hak kazanan Teknoloji Işığında Avrupa’ya Adım Adım Erasmus+ Ka101 Okul Eğitimi Projesi kapsamında ilçede farkındalık kursları başladı.

Konacık İlkokulu, Uluçınar Ortaokulu, Hüyük Ortaokulu, Hacıahmetli Ortaokulu, Üçgüllük Ortaokulu, Yukarıkepirce Ortaokulu’nun dâhil olduğu Arsuz İlçe Milli eğitim Müdürlüğü adına hazırlanan ve Arsuz için bir ilk olan Erasmus+ Ka101 konsorsiyum projesi kapsamında ortak 6 okulun proje katılımcılarına bilgilendirme toplantısı düzenleyen Proje Koordinatörleri Nilgün Savaş ve Kübra Yıldız, projenin ilçedeki tüm okullara örnek teşkil etmesini ve gelişen teknoloji ile birlikte eğitimdeki kaliteyi arttırmasını umut ettiklerini dile getirdi.

Katılımcılara web 2 farkındalık kursu ve kısa süreli dil desteği kursu vererek Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Prag (Çekya) kurs hareketliliğine ön hazırlık yapan proje koordinatörleri Nilgün Savaş ve Kübra Yıldız, katılımcılara proje konusu, amacı, hedefleri ve proje faaliyetlerinin yanısıra Erasmus+, e-twinning, web 2.0 Kahoot uygulaması ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

Arsuz’da eğitimde yeni yaklaşımlar

12 ay boyunca devam edecek olan proje faaliyetleri süresince her ay teknolojinin ışığında eğitim öğretim faaliyetleri yapmaya özen gösteren Proje Ekibi, teknoloji ışığını Arsuz’da yapan proje ile ilgili şu açıklamayı yaptı:  ‘’Teknoloji Işığında Avrupa’ya Adım Adım’’isimli projede; eğitimde kaliteyi arttırmak, daha interaktif ve eğlenceli bir eğitim ortamı oluşturmak hedeflenmektedir. Bu amaçla, konsorsiyum ortağı okulların öğretmen ve idarecileri birbiriyle bağlantılı iki farklı kursa katılım gösterecektir. Birincisi; Prag’da düzenlenen ve 18 personelin katılacağı; teknolojik araçların, web2.0 araçlarının, e-öğrenmenin hem sanal ortamda hem de geleneksel sınıflarda uygulanışını gösteren 5 günlük “Eğitimde BİT Kullanımı Kursu” dur. İkincisi ise Londra’da düzenlenen proje tabanlı öğrenmeyi, projeler tasarlamayı, proje yazımında yaratıcı ve eleştirel düşünmeyi geliştirmek için bir araç olarak BİT’i kullanmayı, çok kültürlü sınıflara hitap edebilmeyi, öğrenme materyallerini farklı sınıfların ihtiyaçlarına göre uyarlamayı içeren 5 günlük “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Kursu”dur.”

Eğitimlerde ‘Web 2.0 araçları nedir, web 2.0 araçları eğitimde nasıl kullanılır, web 2.0 araçları günümüzde eğitim-öğretim faaliyetlerinin neresindedir?’ sorularına yanıt bulan 18 öğretmen ve idareci de heyecan dolu bu süreç içerisinde olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederken, proje koordinatörlerine teşekkür etti.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"