Valilikten, ‘Kovalı havalimanı’ ile ilgili rahatlatan açıklama

Yayınlanma Zamanı : 06 Aralık 2018 Saat: 13:48

Valilikten, ‘Kovalı havalimanı’ ile ilgili rahatlatan açıklama

Hatay Valiliği, her yağış sonrası çatısından akan sular nedeniyle kovalarla gündeme gelen Hatay Havalimanı ile ilgili açıklama yaptı. Barış, medeniyet, kültür ve gastronomi şehri unvanıyla 2021’de EXPO’ya hazırlanan Hatay’ın tek havaalanında yıllardır yaşanan sorunla ilgili kamuoyunu bilgilendiren açıklamada, çatısının onarım ve tadilatı ile ilgili projenin Bakanlık tarafından onaylandığı bilgisi yeraldı.

Hatay Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle, “Bazı sosyal medya platformlarında paylaşılan ve Hatay Havaalanı’nın çatısındaki bazı sorunlar nedeniyle yaşanan olumsuzluklar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu problemin çözümü ile ilgili olarak, DHMİ Genel Müdürü Sayın Funda Ocak ile 06 Aralık 2018 günü yapılan görüşme neticesinde;

1.Hatay Havaalanı çatısının onarım ve tadilatı ile ilgili projenin Bakanlık tarafından onaylandığı,

2.Mevsim şartlarının düzelmesi ile birlikte onarım çalışmalarına mevcut Havaalanı’nı yapan firma tarafından başlanacağı,

3.Mevsim şartları düzelinceye kadar gerekli tedbirlerin alınacağı,

4.Bahse konu sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların yapıldığı hususlarını vatandaşlarımızın bilgisine saygı ile sunarız” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"