‘TARIM PROJELERİMİZİ TAKİP EDİN!’

Yayınlanma Zamanı : 03 Aralık 2018 Saat: 14:41

‘TARIM PROJELERİMİZİ TAKİP EDİN!’

Kentin ekonomisine katkı sunacak projeler üreterek hayata geçirilmesine vesile olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, son olarak belediyenin tarımla ilgili projelerinden bahsetti.

Savaş, tarım projelerinin hem verimlilik, hem de kolaylığını anlatırken, EXPO’ya sunacağı katkıya da değindi.

Hatay’da yeni nesil dikey tarım uygulamasına başladıklarını söyleyen Başkan Savaş, “Geçtiğimiz günlerde dikey tarımla ilgili Avrupa Birliği’nden proje kazandık. Dikey tarım topraksız, su içerisinde balık gübresi konularak yapılan tarım çeşididir. Bu tarımda tohumun dört misli organik ürün alınıyor. Bizler de dikey tarım konusunda çalışmalara başladık. EXPO alanımızın sol tarafında 95 dönümlük rezerve alanda hem fidanlık kuruyoruz, hem de dikey tarım yapmayı planlıyoruz. Bunların yanı sıra Hatay da organik tarıma geçiş yaparak vücut yapımıza uygun ürünler üretmek istiyoruz. Yeni nesil GDO’lu tohumlar belki daha fazla ürün veriyor ama vücudumuzda barışık olmadığı için insanlara sağlık açısından zarar veriyor. Bizde değerlerimize sahip çıkmak ve hemşerilerimize sağlıklı gıdalar üretmek için organik tarıma yöneliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"