‘HATAY’I DÜNYANIN MARKASI YAPIYORUZ’

Yayınlanma Zamanı : 03 Aralık 2018 Saat: 14:16

‘HATAY’I DÜNYANIN MARKASI YAPIYORUZ’

“EXPO’yu uzun yıllar kullanacağız”

2021 yılında Hatay’da yapılması planlanan EXPO konusunda çalışmaların devam ettiğini ve bu platformda kentin her kesimden vatandaşla dayanışma yoluyla hareket edeceğini belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lüftü Savaş, “Herkesin karınca kararınca içerisinde olacağı çok ortaklı ve uzun yıllar kullanacağımız, içerisinde gastronominin, eğlencenin, arkeoparkın, kentimizin çiçeklerinin, kültürün ve kültürel faaliyetlerin olduğu çok güzel bir EXPO alanı yapacağız. Biz bu projeye çok iyi duygularla başlattık. Proje bitmek üzere, kimse bu konuda sıkıntı duymasın. Hatay halkıyla birlik içerisinde bu platformu yaparak, misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayacağız” şeklinde konuştu.

Sırada gastronomi evi var

Geniş yemek yelpazesine sahip olan Hatay’ın, Gastronomi Kenti unvanı almasıyla ilgili proje ürettiklerini de belirten Savaş, “Zengin yemek ve meze çeşitlerimizi sunacağımız gastronomi evi açacağız. Burada misafirlerimizi ağırlayarak, lezzetlerimizi tattıracağız. HADO ve EXPO projemizde kentimize turist gelmesine katkı sağlayacak” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"