İskenderun Kaymakamı öyle bir mesaj yayınladı ki…

Yayınlanma Zamanı : 22 Kasım 2018 Saat: 10:51

İskenderun Kaymakamı öyle bir mesaj yayınladı ki…

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, barış ve hoşgörü kenti İskenderun’a ve İskenderun Halkına hizmet edecek olmanın mutluluk ve heyecanını yayınladığı mesajla kamuoyuyla paylaştı. Tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde İskenderun’un gelişme hızına yeni bir ivme kazandıracak hizmetlerin yanısıra istihdamı iyileştirme ve uyuşturucu ile mücadele konusunda da ciddi çalışmalar yapılacağı vurgusu yapan Kaymakam Yönden’in halka mesajı şöyle:

“Türkiye’nin en güzide ve gelişme potansiyeli yüksek İlçelerinden biri olan İskenderun’da Kaymakamlık görevime 18.11.2018 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım. Barış ve hoşgörü kenti İskenderun’a ve kadirşinas İskenderun halkına hizmet edecek olmamın mutluluk ve heyecanını gönülden yaşadığımı ifade ederken, bu ulvi görevin şahsıma tevdi edilmesi sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve teşkilatımızın meslek büyüklerine şükranlarımı sunuyorum.

İskenderun Kaymakamlığı olarak; İlçemizde daha önce görev yapan meslektaşlarımın hizmetlerine ilave yaparak eğitim, sağlık, spor, turizm, ticaret, sanayi, tarım ve toplumsal kalkınma v.b. birçok konularda daha ileri seviyeye taşımayı hedef edinmenin yanı sıra özellikle istihdam da iyileştirme ile uyuşturucunun önlenmesi konularında da çok ciddi çalışmalar yapmak suretiyle hizmet paydaşlarım ile birlikte çalışmalarımızı gayretle sürdüreceğiz.

Bu hedef doğrultusunda; Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden optimum bir şekilde yararlandığı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda ve daha kaliteli bir eğitim-öğretim gördüğü, vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel hizmetlerden en üst düzeyde istifade ettiği, daha müreffeh bir İskenderun oluşturmak üzere çaba sarf edeceğiz.

İlçemizi her geçen gün daha iyiye ve daha güzele doğru taşımak için tüm kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği çerçevesinde büyük bir özveri gösterilecek ve kamu hizmetlerini sunarken, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dürüst, şeffaf ve tarafsız bir yönetim anlayışıyla vatandaşlarımızı kucaklamak, temel ve vazgeçilmez ilkemiz olacaktır.

Eğitimli, bilgili, kültürlü ve fedakar mesai arkadaşlarımın da katılımları ve bir ekip ruhuyla kaynaklarımızı optimum şekilde kullanarak ve uygun zaman planlaması yapılarak, bilgi çağının imkanlarını kullanarak, kendimizi gelişme ve yeniliklere uyarlayarak, personelin motivasyonunu artırarak, güleryüz – tatlı dil ilkesine bağlı kalıp, eşit, tarafsız, dürüst ve şeffaf bir yönetim sergilemek suretiyle devlete duyulan güveni en üst seviyede tutmak en önemli hedefimizdir.

Bizler için en önemli başarı ve en önemli mutluluk; İskenderun Halkına etkin ve suratlı hizmet sunmaktır. İlçemizin gelişme hızına yeni bir ivme kazandırmaktır. İlçemizde daima devletin gülümseyen yüzü, şefkat yüzü ve sıcak yüzü olmaya gayret göstererek, hizmetlerimizi hassasiyetle sürdüreceğiz. Zira devlet-millet kaynaşmasının olmazsa olmazı budur. Bizim devlet geleneğimiz “İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” felsefesi üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla vatandaş/insan odaklı bir yönetim anlayışını benimsiyor ve en önemli görevimizin İlçede emniyet ve asayişi temin etmek, halkın mal ve can güvenliği ile huzur ve refah içerisinde yaşamasını sağlamak olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Zira, hizmet eden kamu görevlilerinin aziz milletimiz tarafından daima hayırla yad edildiğini, insanlarımızın çok vefakar olduğunun bilincindeyiz.

Elbette bazı zorluklarımızın ve zorlandığımız anların olacağı muhakkaktır. Fakat şartlar ne olursa olsun, hizmete müteallik şevk ve heyecanımızı asla yitirmeyeceğiz.
Bugüne kadar olduğu gibi her daim birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi, saygı, samimiyet, hoşgörü, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu bir ortamda yaşayacağız.

Bu duygu, düşünce ve temennilerimle kadirşinas İskenderun halkına sevgi ve saygılarımı sunar, mutlu yarınlar dilerim.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"