Önleminizi alın… Bu geceden itibaren şiddetli yağmur geliyor

Yayınlanma Zamanı : 20 Kasım 2018 Saat: 17:38

Önleminizi alın… Bu geceden itibaren şiddetli yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre, Türkiye, Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerinde devam eden yağışlara ilave olarak bu geceden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni yağışlı hava sisteminin etkisine girecek. Yurdun bazı yerlerinde sıcaklıkların 4 ila 8 derece düşmesi beklenirken, Akdeniz’de bölge genelindeki hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yer yer 2 ila 4 derece altına düşmesi tahmin edilirken, rüzgarın Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Yarın batı bölgelerde görülecek yağışların cumartesi gününe kadar tüm yurtta etkili olduktan sonra hafta sonu ülkeyi terk edeceği belirtilirken, özellikle Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz ile Hatay, Osmaniye, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde Çarşamba ve Perşembe günleri yağış bekleniyor.

Genel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde ise kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Ülke genelinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleriyle Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Hatay, Osmaniye, Giresun, Hakkari, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt çevreleriyle Diyarbakır’ın güney ve doğu ilçelerinde kuvvetli gerçekleşmesi bekleniyor.

21.11.2018 (Çarşamba); Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz ile Hatay, Osmaniye, Erzincan, Tunceli, ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

22.11.2018 (Perşembe); Ülke genelinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Hatay, Osmaniye, Giresun, Hakkari, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Diyarbakır’ın güney ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"