Amatör Denizci Belgeniz olsun ister misiniz?

Yayınlanma Zamanı : 20 Kasım 2018 Saat: 14:15

Amatör Denizci Belgeniz olsun ister misiniz?

İskenderun Liman Başkanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün “Hedef 2023 bir milyon Amatör Denizci Projesi” kapsamında ilçede “Amatör Denizci Eğitimi” programlarının başladığını duyurdu.

İskenderun Liman Başkanlığı’nca planlanan belirli aralıklarla gerçekleşecek olan eğitimler sonucu yapılacak olan sınavı başarıyla geçen vatandaşların Amatör Denizci Belgesi almaya hakkazanacağı ifade edilen duyuru şöyle, “Cumhuriyet’in 100’üncü kuruluş yıldönümü olan 2023’e kadar bir milyon vatandaşa denizcilik kültürünü aşılamak, denizci millet denizci ülke hedefine ulaşmak, insanımızın yüzünü denizlere çevirerek ufkun ötesini görmelerini sağlamak amacıyla, amatör denizcilikle ilgili temel eğitim programları uygulanmakta olup, söz konusu eğitim programı 02.10.2018 tarihi itibariyle başlatıldığı belirtilmektedir. Bölgemizde, bahse konu eğitim ve sınav uygulaması İskenderun Liman Başkanlığınca gerçekleştirilecek olup, “Amatör Denizci Belgesi” almak isteyenlerin başvuruları bizzat İskenderun Liman Başkanlığına yapılacaktır. Müracaat eden adayların eğitim ve sınavları İskenderun Liman Başkanlığınca planlanan belirli aralıklarla hafta sonlarında, yoğunluk olması halinde hafta içi de dahil olmak üzere, verilecek 4 saatlik yüz yüze ve görsel eğitim ile akabinde yapılacak yazılı sınavla tamamlanacaktır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"