Başkan Savaş, BM Genel Kurulu’nda

Yayınlanma Zamanı : 16 Kasım 2018 Saat: 15:42

Başkan Savaş, BM Genel Kurulu’nda

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Ekselans Büyükelçi NikhilSeth’in daveti üzerine İsviçre Cenevre’de düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na konuk oldu.

Belediye başkanları, uluslararası yöneticiler ve birçok ülke temsilcisinin katıldığı genel kurula sağlık, ulaşım ve altyapı konularının şehrin yaşam kalitesini arttırdığı yönündeki önemli açıklamalarıyla damga vuran Başkan Savaş, her kentin Ulaşım Master Planı olması gerektiğini vurgularken, sürdürülebilir ulaşım ve enerji planlarının ekonomi planları ile de bağlantılı olması gerektiğine vurgu yaptı.

Yeşil bisiklet alanları, elektrik altyapısı ve yeraltı kabloları gibi konularının konuşulduğu genel kurulda, Fransa temsilcileri ise eko-kentlerin önemine değinerek, dünyada iklim değişikliğinden dolayı karbon gazının yasaklanması gerektiğine dikkat çekti.

Kurulda ayrıca, sürdürülebilir bir ulaşım ve enerji planı için el birliği ile çalışılması, farklı, değişik, yeni fikirlerin geliştirilerek uygulanması vurgulandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"