Başkan Savaş’tan Hatay’a akıllı kent hamlesi

Yayınlanma Zamanı : 14 Kasım 2018 Saat: 13:52

Başkan Savaş’tan Hatay’a akıllı kent hamlesi

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 13-15 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük akıllı kentler etkinliği olan “Smart City Expo Dünya Kongresi”ne (SCEWC) katıldı.

Huawei’nin ana sponsorluğunda, dünyaca tanınmış kurum, kuruluş ve şirketin teknoloji ürünlerini tanıttığı fuarda katılımcılar, “Sinir Sistemi, Yeni Nesil Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile Akıllı Şehirlere Öncü” sloganı kapsamında dünyanın dört bir tarafından yürütülen akıllı kent çalışmaları, akıllı şehircilik uygulamalarının örnekleri ve son teknoloji ürünlerini inceledi.

“Önemli olan teknolojiyi doğru işlerde kullanmak”

Teknoloji alanında yaşanan gelişmelerin yakından takip edilmesinin önemine değinen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Teknoloji hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Teknoloji insanlarımız için ne kadar önemli ise şehirler için de oldukça önemlidir. Bugün burada akıllı kent, yeni nesil bilgi ile iletişim ve teknolojileri hakkındaki çalışmaları inceledik. Teknolojiyi yakından takip ederken önemli olan teknolojiyi bilinçli ve faydalı işlerde kullanmaktır. Bizler de daha kaliteli hizmet verebilmek için teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeleri yakından takip etmekteyiz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"