Arsuz’da başkan adayını halk belirleyecek

Yayınlanma Zamanı : 12 Kasım 2018 Saat: 14:13

Arsuz’da başkan adayını halk belirleyecek

Arsuz Belediye Başkanlığı için kolları sıvayan İnşaat Mühendisi Bülent Seküçoğlu, CHP Arsuz İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, projelerini anlattı.

CHP Hatay milletvekili Suzan Şahin’in de katıldığı toplantıda, mühendislik, uzmanlık, vizyon ve halkın söz sahibi olduğu bir yerel yönetim tarzı ile Arsuz’u yönetmeye hazır olduğunu söyleyen Bülent Seküçoğlu’na en büyük desteği eşi Pınar Seküçoğlu verdi.

“Arsuz’da adayı halk belirleyecek”

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Arsuz’da kimin başkan olacağına Arsuz Halkı’nın karar vereceğini belirterek, “Partimizden Arsuz Belediye Başkan aday adayı olan sevgili Bülent Seküçoğlu ve diğer adaylarımızın hepsi yakın dostumuz. Kim seçilirse seçilsin hepsi Arsuz’a en iyi hizmeti vereceğine yürekten inanıyorum. O iyi bir insan, vizyon sahibi bu şehri diğer adaylarımız gibi iyi yönetebileceğine, iyi bir belediye başkanı olabileceğine inancım sonsuz. Bugün aday kim olursa olsun, aday bizim adayımız. Bizim başkanımız. Önemli olan Arsuz’un kazanması. Kimin başkan olacağına Arsuz Halkı karar verecek. Bunun için geniş katılımlı bir temayül yoklaması, ön seçim, ya da halk oylaması gibi yöntemleri genel merkezimize öneriyoruz” dedi.

CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin de, Bülent Seküçoğlu’na ve tüm aday adaylarına başarılar diledi.

“Arsuz çağdaş bir dünya kenti olmalı”

Arsuz sevdalısı olarak, deneyimlerimi, birikimlerimi, ideallerini kullanarak Karaağaç’tan Kale’ye kadar Arsuz’a dair projelerini hayata geçirmek istediğini söyleyen Arsuz Belediye Başkan aday adayı Bülent Seküçoğlu, “Belediyecilik mühendislik, planlama, ekip ve gönül işidir. Mühendislik, uzmanlık ve vizyon ile ve de halkın söz ve karar sahibi olduğu bir yerel yönetim tarzı ile siz değerli halkımıza hizmet etmek için Arsuz’u yönetmeye hazırım. Adeta cennetten bir köşe olan bu güzel coğrafyanın bir evladı olmaktan kardeşlik hoşgörü ve barış iklimiyle dünyaya örnek medeniyetler kenti Arsuz’da yaşamaktan, içinizde bir kardeşiniz olmaktan dolayı onur ve gurur duyduğumu bilmenizi isterim. Genç ve şirin ilçemiz Arsuz’da başlayan alt yapı, ulaşım, eğitim, sağlık, tarım, turizm, marina halk plajları, spor ve sosyal hizmetler konusunda insan odaklı yeniliklere ve çözüme yönelik akılcı ve kalıcı büyük projelerin bir an önce hızla hayata geçmesi gerektiğine inanıyorum. Gerçekleştirmek istediğim projeler arasında çağdaş kentleşmenin yanı sıra pozitif yatırımların önünü açarak kentin ekonomik refahını yükseltmek, yeni istihdam alanları meydana getirmek ve dev projelerle Arsuzu her yönüyle cazibe merkezi haline getirmek gibi hedeflerim var. Memleketimin bana sunduğu olanaklarla edindiğim deneyimlerimi, birikimlerimi, ideallerimi ve Arsuz’a dair projelerimi ve hayallerimi bir inşaat mühendisi kardeşiniz olarak Arsuz sevdalısı olarak Arsuz için yaşama geçirmek istiyorum. Muhteşem doğası, iklimi, coğrafi konumu, sosyal kültürel ve tarihi değerleriyle tarımla balıkçılığıyla ve turizm potansiyeliyle Arsuz’u çağdaş bir dünya kenti haline getirmek, bu şirin kenti hak ettiği yere taşımak için hizmet etmeye hazırım” dedi.

“Arsuz’u çıkmaz sokak prangasından kurtaracağız”

Arsuz’u var olan değerleriyle, işlenmeyi bekleyen bir mücevhere benzeten Bülent Seküçoğlu, “İklimi ve coğrafyasıyla yılın 12 ayında aktif ve hareketli yaşama olanak verecek projeler Arsuz’da bir an önce hayata geçirilmelidir. Bu yönde gerçekleştirmeyi hedeflediğim projelerle Arsuz, geniş kapsamlı ulusal ve uluslararası kongre ve spor faaliyetlerine kamp merkezi olarak ev sahipliği yapabilecek potansiyele ulaştırılabilir. Festivaller kenti Arsuz kendine özgü tarım ve balıkçılığın yanı sıra, deniz, yayla, inanç, kongre, spor, yamaç paraşütü karavan, yat ve kamp turizmi gibi çeşitli alanlardaki aktivasyonlara tarihi ve turistik destinasyon merkezleri bacasız sanayi sektöründe çok ciddi ivme kazanacaktır. Arsuz – Samandağ yolunun bir an önce açılması, Arsuz’u bir çıkmaz sokak prangasından kurtaracaktır. Arsuz için şehr-i emin olarak alt yapısı, yol, su gibi klasik hizmetlerin yanı sıra büyük projelere ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Toplumsal barış çerçevesinde, kentsel gelişim ve değişimin yanı sıra istihdamın, yatırımın ve yatırımcının öneminin bilinciyle adil şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışıyla memleketimi ve halkımıza hizmet etmek, deneyimli, donanımlı ve vizyon sahibi çalışma arkadaşlarımla birlikte Akdenizin inci gerdanlığı Arsuz’un marka değerini yükseltmeye, var olan değerleriyle dünya klasmanına taşımaya hazırım. Ben ve çalışma arkadaşlarım görev verildiği takdirde ‘Kaliteli bir yönetimle kaliteli bir kent yaşamını gerçekleştirmek hedefine ulaşmayı vazgeçilmez bir görev bileceğiz. Halkın söz ve karar sahibi olduğu bir yerel yönetim ile Arsuz Belediyesi’ni yönetmeye hazırız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"