Cana can katın, hayata iz bırakın!

Yayınlanma Zamanı : 09 Kasım 2018 Saat: 15:06

Cana can katın, hayata iz bırakın!

İskenderun İlçe Sağlık Müdürlüğü Uzman Doktoru Ömer Alışkın, ‘Organ Bağışı Haftası’ dolayısıyla Sağlıklı Yaşam Parkı’nda açtıkları ve daha sonra İskenderun halk Eğitim Merkezi, Park Forbes ve Primemall Alışveriş Merkezi’nde devamını getirdiği organ bağışı standına, bütün İskenderunluları organ bağışında bulunmaya davet etti.

“Ülkemizde organ bağışı sayısı yetersiz”

‘Bağışlanan her organ, yaşama tutunan bir insan’ sloganıyla Park Forbes ve Primemall Alışveriş Merkezi’nde açtıkları standa organ bağışı konusunda halkı bilinçlendirdiklerini belirten Ömer Alışkın, “Organ bağışı konusunda yaptığımız etkinliklerle farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Organ bağışı konusu sadece İskenderun yada Hatay halkını ilgilendirmiyor. Bu konu tüm dünya insanları için önemli bir konu. Organ bağışı konusunda insanların ön yargılarını kırmak ve onları organ bağışı konusunda bilinçlendirmek amacıyla öncelikle İskenderun Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerimize bilgilendirmeler yapıp broşürler dağıttık. Daha sonra Sağlıklı Yaşam Parkı başta olmak üzere Park Forbes ve Primemall Alışveriş Merkezi’nde stantlar kurduk. Ülkemizde organ nakli bekleyen hastalarımızın sayısı her geçen gün artmakta buna rağmen ülkemizde yapılan organ bağışı sayısı çok yetersiz… İnsanlarımız ancak alıcı durumuna geldiğinde bağışın önemini farkediyor. Biz de bu ön yargıları kırmak adına bu tür farkındalık etkinliklerini düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"