Arsuz’da altyapı çalışmaları tam gaz

Yayınlanma Zamanı : 31 Ekim 2018 Saat: 17:33

Arsuz’da altyapı çalışmaları tam gaz

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Arsuz’u altyapıya kavuşturacak olan ‘Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi(Karaağaç ve Nardüzü Mah.) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatı’nda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Arsuz ile Belen ilçelerini kapsayan ve 56 milyon 456 bin liraya mal olan dev proje kapsamında farklı çaplarda 163 km kanalizasyon şebekesinin döşeneceğini belirten idare, ilçeleri modern, temiz ve daha yaşanabilir duruma getirecek çalışma kapsamında toplam 15 km atık su şebekesinin döşeneceğini ifade etti.

İdare ayrıca, Karaağaç ve Nardüzü mahallelerinin kanalizasyon şebekelerinin ve Belen’nin kanalizasyon kollektör hattı tamamlanmasıyla birlikte atık suların İskenderun Arıtma Tesisi’ne iletiminin sağlanacağını belirterek, çalışmalarda 1 paletli ekskavatör, 1 kepçe ve 11 personelin görev yaptığını belirtti

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"