Alkollü trafik canavarlarına dikkat!

Yayınlanma Zamanı : 31 Ekim 2018 Saat: 14:09

Alkollü trafik canavarlarına dikkat!

Hatay genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında, trafik ekipleri tarafından son bir haftada yapılan denetim ve kontrollerde 72 araç sürücünün alkollü şekilde direksiyon başında olduğu ortaya çıktı.

Hatay Valiliği tarafından, trafiğin denetlenmesi ve düzenlenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında, bir hafta içerisinde il genelinde 119 trafik kazasının da meydana geldiği belirtilen açıklama şöyle:

“İl genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 22– 28 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde 19.714 araç kontrol edilmiş,

► Kusuru tespit edilen 4.082 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış,

► 58 motosiklet trafikten men edilmiş,

► Meydana gelen 69’u yaralanmalı, 49’u maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 119 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 95 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

► Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 57 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 15 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"