Suriyeli dördüz bebekler, ‘GELİŞİM’ini Türkiye’de tamamladı

Yayınlanma Zamanı : 27 Ekim 2018 Saat: 11:55

Suriyeli dördüz bebekler, ‘GELİŞİM’ini Türkiye’de tamamladı

Suriye’nin İdlib kentinde 28 haftalıkken yaklaşık bin gram ağırlığında dünyaya gelen biri erkek dördüz bebekler, 2 aylık tedavinin ardından sağlıklarına kavuştu.

Hayati tehlikesi bulunduğu için Suriye’den İskenderun Özel Gelişim Hastanesi’ne getirilen Semir ve Rena El Muhammed çiftinin prematüre dördüzleri Türkiye’de yaşama tutundu.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktur Emin Turhan, dördüzlerin hastaneye gelmesiyle birlikte hastanenin yeni doğan bakım ünitesinde kuvöze konularak tedavi altına alındığını ve iki aylık bir tedavinin ardından bebeklerin sağlık bir şekilde teslim edildiğini söyledi.

Suriye’den gelen görevliler, İdlib’te dünyaya gelen ve Türkiye’de sağlıklarına kavuşan dördüzleri Şem, Yusuf, Semira ve İmen’i sağlıklı bir şekilde kucaklarına alırken, Türkiye başta olmak üzere, doktor ve hemşirelere de çok teşekkür etti.

İdlib’de dünyaya gelen Suriyeli dördüzlerin 2 ay önce Antakya Devlet Hastanesi’ne geldiğini ve oradan da Özel Gelişim Hastanesi’ne getirildiğini söyleyen hastannenin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktur Emin Turhan, “Dördüzler 28 haftalık dördüz eşi olarak çok sıkıntılı bir tabloda geldiler. Prematüre distres sendromu ve çok düşük doğum ağırlığı ile bebeklerimiz her biri bin gramın altındaydı.  Yeni doğan ünitesine kabul ettikten sonra, dördünü de solunum cihazına bağladık. Ve akciğerlerinin oluşumuna, gelişimine yardımcı olan tedavileri uyguladık. Sonrasında çok uzun süren badireler atlattıktan sonra işte enfeksiyonlarla, akciğerle, bağırsaklarla ilgili bir sürü problemleri atlattıktan sonra çok şükür sağ salim bir şekilde 65 günün sonunda aileye teslim edeceğiz bebekleri. Bu süre zarfında tabiî ki en büyük teşekkürü yeni doğan ünitemizdeki hemşirelere çok teşekkür ediyorum. Onların çabası ve gayretleri ile dördüzlerimiz şimdi çok daha sağlıklı” dedi.

Dördüzleri sağlıklı bir şekilde aileye teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekleyen doktor Turhan, “Çok mutluyuz gerçekten, hiçbir sıkıntı olmaksızın dördüzleri aileye teslim ediyoruz” diye konuştu.

Görevliler başta Türkiye olmak üzere doktor ve hemşirelere teşekkür ederek dördüzleri alarak hastaneden ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"