İşte yeni Hatay Valisi

Yayınlanma Zamanı : 27 Ekim 2018 Saat: 11:41

İşte yeni Hatay Valisi

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarıyla Erdal Ata’nın yerine Hatay Valiliği görevine atanan Kars Valisi Rahmi Doğan, 1969 yılında Sivas’ta doğdu. İlkokulu Danişment İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini Sivas İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girdi. Buradan 1991 yılında mezun oldu. 1992 yılında Sivas Belediyesi Araştırma Planlama Koordinasyon Müdürlüğünde memur olarak çalışmaya başladı.1994 yılında Sivas Valiliğinde kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine atandı.

Vali Doğan, adaylık sırasında 8 ay İngiltere’nin Oxford kentinde dil eğitimi aldı ve mesleki incelemelerde bulundu. Sırasıyla; Tokat Başçiftlik Kaymakamı, Kilis-Elbeyli Kaymakamı, Kilis Vali Yardımcısı, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Şube Müdürü, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanvekili, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı, İller İdaresi Genel Müdürü görevlerinden sonra Kars Valisi olarak atandı. Bugün yayınlanan kararnameyle Hatay Valisi olan Rahmi Doğan evli ve iki çocuk babası.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"