Arsuz’da, gelecek için umut yeşertecek!

Yayınlanma Zamanı : 26 Ekim 2018 Saat: 14:39

Arsuz’da, gelecek için umut yeşertecek!

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı(TEMA) Arsuz’da temsilcisini belirledi. TEMA’nın  “Bu Topraklarda Umut Yeşertiyoruz” sloganı kapsamında erozyon ile mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkların korunması amacına hizmet edecek olan, aynı zamanda da Arsuz Kaymakamlığı Proje Ofisi Koordinatörlüğü görevini üstlenen TEMA Arsuz İlçe Sorumlusu Kübra Yıldız, yeşil ve mavinin bütünleştiği ilçede sürdürülebilir yaşamı korumak için zaman kaybetmeden çalışmalarına başladı.

TEMA Gönüllüsü olmaya ne dersiniz?

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek, projeleri ve hedeflerinden bahseden Kübra Yıldız, “Bugün ülke genelinde var olan 720 bini aşkın gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Arsuz’un doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak ilçemizdeki gönüllü sayımızı artırıp, ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

“Yaşanabilir bir gelecek için varız”

TEMA Vakfı Arsuz İlçe Sorumluluğu ekibi olarak toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade eden Kübra Yıldız, “Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek olup, verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacağız. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. TEMA Vakfı Arsuz İlçe Sorumlusu olarak ekimizle birlikte kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilçede görev yapan basın mensuplarından alacağımıza inanıyor, desteklerinden dolayı kendilerine şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"