Bu bekleyişin sonu ne olacak?

Yayınlanma Zamanı : 21 Ekim 2018 Saat: 16:30

Bu bekleyişin sonu ne olacak?

İzmir’de uzun süren bekleyişin ardından İskenderun Limanı açıklarına gelerek körfezin Konacık Balıkçı Barınağı açıklarına demirleyen ‘Julia AK’ isimli gemi bekleyişini sürdürüyor. Angusların İskenderun Limanı’na nakliye işleminin yapılmayacağının açıklanmasına rağmen Konacık’ta bekletilen geminin nakliye işleminin Yumurtalık veya yakınındaki bir limanında gerçekleştirileceğine dair spekülasyonlar yeralırken, herkesin ortak beklentisi geminin tahliye işleminin yapılmadan geldiği Brezilya’ya geri gönderilmesi.

Karasularda 33 gün kapasitesini aşan ve Konacık’ta demirleyen gemiye bugün Sahil Güvenlik ekipleri eşliğinde hayvanların yem stokunun bitmesi üzerine yaklaşık 50 ton yem ile birlikte su  takviyesi yapıldığı ve gemide dezenfekte çalışmalarının da gerçekleştirildiği öğrenildi. Rüzgarın ters esmesi dolayısıyla gemiden yayınlanan ağır kokunun zaman zaman  Konacık’taki vatandaşları rahatsız ettiği, geminin bugün de Konacık’ta kalıp kalmayacağı yönünde endişelerin hakim olduğu belirtilirken, geminin akıbeti ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"