Bu başkan adayı hizmetten ‘YILMAZ’

Yayınlanma Zamanı : 20 Ekim 2018 Saat: 18:38

Bu başkan adayı hizmetten ‘YILMAZ’

‘İskenderun’u çağdaş ve marka kent kimliğine kavuşturmak için halkla elele vererek mücadele etmeye hazırım’ diyen Dr. Yılmaz Şahutoğlu, belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. ‘Marka kent İskenderun için kardeşlik buluşması’ adı altında görkemli bir şölene dönüşen aday adaylık açıklamasında coşkulu kalabalığın alkış ve sloganlarıyla halka seslenen Şahutoğlu’na her kesimden destek geldi.

CHP İskenderun İlçe Teşkilatı önünde gerçekleştirilen açıklamaya Şahutoğlu’nun eşi Cavide Şahutoğlu ve ikiz çocukları ile STK, sendika, oda temsilcileri, muhtarlar, parti yönetimi, belediye başkan aday adayları ile çoğunluğu kadınlar olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

“İskenderun coğrafik anahtar!”

İskenderun’un ülkemizin tarihi, ticari, sanayi, güvenlik ve jeostratejik anahtarı olduğunu ifade eden Şahutoğlu, “Bu unsurların bilincinde olan ve bu zengin potansiyeli İskenderunlulara hizmet olarak sunabilecek, bunlardan faydalandırabilecek bir lider ve ekibin bu şehrin yönetimden yer alması zaruridir. Şehircilik anlamında; yeşil alanlardan, modern yapılardan, sosyal donatılardan, kültürel ve sanatsal aktivasyonlardan mahrum, yapı ve manzara itibariyle estetik ve zarafetten uzak adeta bir beton yığını görünümdedir. Bizler bu sorunların bilinci ile vizyonumuzla, nitelikli kadrolarımızla, vicdanımızla, adaletli yapımızla ve güçlü irademizle şehrimizin hastalıklı dokularına neşter atmaya, temiz, huzurlu, güvenli, modern, sosyal hayatı canlı, mavi ile yeşilin kucaklaştığı, zengin ve güçlü bir ekonomisi olan marka kent İskenderun, sevginin ve kardeşliğin şehri bir İskenderun yaratmaya talibiz” diye konuştu.

“İskenderun’u cazibe merkezi yapacağız”

İş dünyasının ve yatırımcıların şehri tercih etmesinde alt yapısını oluşturacak çalışmalar yapacaklarını ifade eden Şuhutoğlu “İskenderun’umuzun istihdamına katkı sağlama ve ekonomisini canlandırma adına, sanayici ve tüccarlarımızı başta komşularımız olmak üzere, birçok ülkede geliştirmeyi hedeflediğimiz kardeş belediyecilik projesi zemininde, o ülkelerin iş dünyası ile buluşturmayı, ticaret ve yatırım anlamında onlara önemli katkılar sağlamayı hedefliyoruz. İskenderun’umuz bir deniz ve yayla şehri olmasına rağmen hemşerilerimiz bunların avantajlarından ne yazık ki yeterince istifade edememektedirler bu alanları rehabilite edip, tesisler kurarak cazibe merkezleri haline getireceğiz. Denizciler ve İskenderun şehir merkezine yakın iki bölgede içinde plaj-kumsal alanı, çocuk oyun alanları kafeteryaları ve restoranları olan çok amaçlı nitelikli ve uygun şartlarda hizmet sunan, orta ve alt gelir gruplarının rahatlıkla istifade edebilecekleri sosyal tesisler inşa edeceğiz. Sahildeki tesisleri rehabilite edip hijyenik ve kaliteli hizmet sunan mekanlar haline dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.

Gerçekçi projelerle konuştu

Öğrencilerin ve bölge insanının ciddi manada istifade edebileceği büyük çaplı medeniyetler kütüphanesi kuracaklarını da sözlerine ekleyen Şahutoğlu, “Şehrimizin tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlayacağına inandığımız hemşerilerimizin ve çocuklarımızın sosyal-kültürel gelişimlerine ciddi faydalar sağlayacak modern bir kongre ve kültür merkezi kompleksi inşa edeceğiz. Yaşlılarımız için sağlık ve sosyal ihtiyaçlarının desteklendiği huzur kent projesi hedefliyoruz. Üniversitemizin bölgemize; eğitim, ekonomik, sosyal ve kültürel alandaki katkılarını geliştirme adına işbirliğimizi güçlü kılacağız. İskenderun limanının işlevselliğine katkı sağlama bu alanda ekonomik canlılık sağlamak amacı ile lojistik merkez kurmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“Ortak akılla yönetim”

İskenderun’u ortak akılla yöneterek, 45 mahalleye adaletli bir şekilde, eşit hizmet sunacağını ifade eden Dr. Yılmaz Şahutoğlu, “Bunları yaparken mevcut olanakları şahısların küçük grupların belli zümrelerin değil umumun menfaatine 250 bin İskenderun’umuzun çıkarlarını öncelliyerek gerçekleştireceğiz. Her icraatımızda ahlaki ve vicdani filtreleme sistemini geçerli kılacağız Şeffaf ve denetlenebilir bir yönetim mekanizmasını hakim kılacağız” şeklinde sözlerini tamamladı.

Konuşmasına şiirle başlayan İskenderun Belediye Başkan aday adayı Dr. Yılmaz Şuhutoğlu Nazım Hikmet’in dizeleriyle de son vererek coşkulu kalabalıktan büyük alkış topladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"