Darısı çok acil Arsuz’un başına!

Yayınlanma Zamanı : 18 Ekim 2018 Saat: 20:39

Darısı çok acil Arsuz’un başına!

2018 yılı Hatay sağlık yatırım programı kapsamında Samandağ Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatına başlanıp, 407 yataklı Dörtyol Yeni Devlet Hastanesi’nin de ihalesinin bir gün arayla gerçekleşmesinin ardından, gözler devlet hastanesi olmayan Arsuz’a çevrildi. Coğrafi konumu ve nüfus yoğunluğu dikkate alındığında devlet hastanesi olmayan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan  Hatay’ın turizm ilçesi Arsuz’da ise bir türlü devlet hastanesinin yapılamaması tepkilere yol açarken, vatandaşlar yaşadıkları hastane çilesine son verilmesi için Samandağ ve Dörtyol’da olduğu gibi Arsuz’da da hastane yapılması taleplerini ‘Darısı başımıza’ diyerek dile getirdi.

İhalesi yapılan 407 Yataklı Yeni Dörtyol Devlet Hastanesi’nin 30 dönümlük arazi üzerine 40 Milyon Euro’luk bütçeyle inşa edileceği ve 1 Mart 2021 tarihinde anahtar teslimi yapılacağı; 75 yataklı yeni Samandağ Devlet Hastanesi’nin de 57 milyon 428 bin liraya mal olup, 500 iş günü içerisinde tamamlanacağı öğrenilirken, sağlık için kilometrelerce yol katederek İskenderun’a gelen Arsuzlular, özellikle yazın artan nüfus ve trafik yoğunluğu, buna paralel olarak artan trafik kazaları ile can kayıplarına dikkat çekerek, ilçenin devlet hastanesine kavuşturulması konusuna yetkililerin önem ve öncelik vermesini talep etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"