Gazeteci Hamit Saçar’a çirkin saldırı

Yayınlanma Zamanı : 12 Ekim 2018 Saat: 14:43

Gazeteci Hamit Saçar’a çirkin saldırı

İskenderun’da haftalık olarak yayın hayatını sürdüren Hatay’da Son Haber Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Hamit Saçar, kimliği belirsiz iki kişi tarafından darp edildi. Sahil şeridi üzerindeki Halk Eğitim Merkezi Binası civarında motosikletli iki kişinin saldırısına uğrayan Saçar, İskenderun Devlet Hastanesi’ndeki müdahalenin ardından, evinde istirahate çekildi.

“Hesabı olanlar mertçe karşıma çıksın”

Emniyet ekiplerine saldırıyla ilgili ifade de verdikten sonra, kısa bir açıklama yapan Gazeteci Hamit Saçar, bu tür saldırıların gazetecileri yıldıramayacağını belirterek,  “Bugün sabah saat 9.00 civarında İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yanında motosikletli iki kişinin saldırısına uğradım. Yolda yürürken, bana arkadan saldırarak darp ettiler. Benim sadece vatanımı, milletimi ve bayrağımı severek yaptığım gazetecilikte, kendilerini gizleyerek maşa ve taşeron kullanarak bizi yıldırmaya çalışan zavallılar beni yıldıramayacaklarını, aksine daha fazla kamçılayacaklarını bilmeliler. Benimle hesabı olanlar varsa namertçe değil, mertçe karşıma dikilsinler. Devletin güvenlik güçlerinin ve Cumhuriyet Başsavcılığının harekete geçmesini, olayın arkasındaki karanlık ellerin ortaya çıkartılarak yargıya teslim edilmesini istiyor ve bekliyorum. Bizi hiç kimse kendi ülkemizde yabancı yaşatamaz” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"