Enflasyona karşı topyekûn seferberlik çağrısı

Yayınlanma Zamanı : 10 Ekim 2018 Saat: 17:32

Enflasyona karşı topyekûn seferberlik çağrısı

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, vatandaş ve esnafa yaptığı çağrıda, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’ kapsamında yüzde 10 indirim çağrısına uymayan işletmelerin belediyeye bildirilmesini isteyerek, ‘Vakit birlik olma vakti’ dedi. Açıklanan programının tüm ülkede gözle görülür bir rahatlama sağlayacağına inandığını söyleyen Vurucu, yerli üretimin teşvik edilmesi ve ekonomik savaşı kaybetmemek için topyekün seferberlik gerektiğinin altını çizdi.

Fırsatçılara ve stokçulara karşı herkesin birlik olması gerektiğini belirten Başkan Adnan Vurucu, “Dış güçlerin ülkemiz ekonomisi üzerinden oynadığı hain oyunlar gördüğünüz gibi etkisini yitiriyor. Hazine ve Maliye Bakanımız ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Planı’nı açıkladı. Bu plana göre en az yüzde 10 indirim kampanyası başladı. Kampanyaya katılan firmalarımız belirlenen logo ile birlikte asgari yüzde 10 indirim uygulayacak. Et ve Süt Kurumu, Toprak Mahsulleri Ofisi, Çaykur ve Market zincirleri de 2 ay süre ile bu indirimi uygulayacak firmalar arasında. Ayrıca bankalarda kredi faizlerinde yüzde 10 indirim yapılacak. İşletmelerimize destek verilerek işçi çıkarmalarının önüne geçilecek, hal yasası değişecek ve fiyat takibi ürün gözetim sistemiyle takip edilerek komisyonculuk kaldırılacak, yılsonuna kadar elektrik ve doğal gaza da zam yapılmayacaktır.. Vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan ricam logosuz gördükleri ürünleri veya normalin üstünden fiyat artışlarını bizlere bildirerek ülkelerine destek olmalarıdır. Fırsatçılara ve stokçulara mahal vermemek adına bir olmalı ve bu zor günleri beraber atlatmalıyız. Biliyoruz ki bu tür oyunlar her daim yaşanacak ve ülkemizin üzerindeki akbabaları def etmek yine bizlere düşecektir. Bizler de üstümüze düşeni yapacak ve her daim devletimizin yanında olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da üstüne basa basa söylediği gibi, ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz ve ekonomi tetikçilerine teslim olmayacağız” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"