Ölüme davetiye çıkarıyorlar!

Yayınlanma Zamanı : 09 Ekim 2018 Saat: 11:35

Ölüme davetiye çıkarıyorlar!

Hatay’da trafiğin denetlenmesi ve düzenlenmesine yönelik yürütülen trafik kontrolleri sırasında son bir hafta içinde il genelinde toplam 100 sürücünün alkollü şekilde araç kullandığı ortaya çıktı. 83 alkollü sürücünün ehliyetlerine 6’şar ay süreyle alıkoyma ve yüksek para cezası uygulanırken, 1.00 promilin üzerinde alkol aldığı belirlenen 17 sürücü ile ilgili de gerekli adli işlemler başlatıldı.

Konuyla ilgili Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada şu bilgilere yen verildi; “Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında;ilimiz genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 01 – 07 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde 24.396 araç kontrol edilmiş, kusurlu tespit edilen 5.117 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış, 168 motosiklet trafikten men edilmiş, Meydana gelen 87’si yaralanmalı, 43’ü maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 130 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 132 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 83 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 17 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"