Doğa’ya bir kap mutluluk bırakın!

Yayınlanma Zamanı : 05 Ekim 2018 Saat: 10:52

Doğa’ya bir kap mutluluk bırakın!

İskenderun Doğa Koleji anasınıfı ve ilkokul öğrencileri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ‘Bir Kap Mutluluk’ sloganıyla başlattıkları proje kapsamında okul bünyesinde kurulan ‘Bir Kap Mutluluk’ kumbarasına mama bağışında bulundu.

İskenderun Doğa Koleji İlkokul Müdürü Galip Şener, öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak istediklerini belirtirken, ‘Bir Kap Mutluluk’ projesiyle, doğada yalnız olmadığımıza dikkat çekmenin yanısıra hayvanları koruma adına farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu okulda bir kap mutluluk köşesi var!

‘Bir Kap Mutluluk’ Projesini dört yıldan bu yana sürdürdüklerini belirten İskenderun Doğa Koleji Ekoloji Öğretmeni Nesibe Bulut Kış ise, “Projeyle, öğrencilerimize hayvan sevgisini ve hayvanları koruma bilincini kazandırmayı hedefliyoruz. ‘Bir Kap Mutluluk’ Projesinin hedef kitlesi, okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimiz ve velilerimizdir. Bu proje kapsamında öğrencilerimizle okulumuzun lobisinde bir kap mutluluk Köşesi oluşturuyor ve bu köşede öğrencilerimiz ve velilerimizden gelen mama bağışlarını topluyoruz. Ardından toplanan mamalar, bölgemizde ihtiyaç duyulan hayvan barınaklarına teslim ediliyor. Hayvan Hakları Beyannamesi’nde bulunan 14 maddeye dayanarak ve bu hakların savunucuları olarak, bugün burada 4 yıldır gerçekleştirdiğimiz Bir Kap Mutluluk Projesi’ni gururla gerçekleştiriyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"