Toprağın bereketi EXPO ile daha çok bereketlenecek

Yayınlanma Zamanı : 04 Ekim 2018 Saat: 13:54

Toprağın bereketi EXPO ile daha çok bereketlenecek

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bereketli ve verimli topraklarında pamuktan mısıra, buğdaydan, kavun ve soğana kadar birçok ürünün yetiştirildiği Amik Ovası’nda geçtiğimiz yıl kurulan muz serasını inceledi.

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu ile birlikte, ürün yelpazesini arttırmak ve farklı ürün alternatifleri ile ekonomiye katkı sağlamak amacıyla kurulan serayı gezen Başkan Savaş, ovadaki modern tarımsal faaliyetlerle yapılan meyve yetiştiriciliğinin önemine değindi.

3 bin değişik bitki türü, 300 endemik bitki ve binbir çeşit ürünün yetiştiği Hatayın dünyanın en verimli topraklara sahip olduğunu vurgulayan Başkan Lütfü Savaş, toprağın bereketinden ve onlarca medeniyeti topraklarında tevazuyla ağırlayan şehrin zenginliklerinden faydalanmak için çalıştıklarını belirtirken, bu zenginliklerin EXPO 2021’de bütün dünyada görücüye çıkacağı söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"