İşte Hatay’daki hoşgörünün en güzel fotoğrafı

Yayınlanma Zamanı : 04 Ekim 2018 Saat: 16:06

İşte Hatay’daki hoşgörünün en güzel fotoğrafı

Hatay Valisi Erdal Ata, Türkiye Süryani Katolik Patrik Genel Vekili Korepiskopos Mgr. Orhan Çanlı, İstanbul Süryani Katolik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Basatemir ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Vali Ata, konuklarına Hatay’ın bir medeniyetler kenti olduğunu, farklı kültür ve inançtan vatandaşların karşılıklı hoşgörü içerisinde kardeşçe ve huzurla yaşadığı bir merkez olduğunu ifade etti.

Türkiye Patrik Genel Vekili Korepiskopos Mgr. Çanlı ise Vali Ata’nın gösterdiği misafirperverlik ve nazik kabullerinden onur duyduklarını belirterek,  “Hatay’da mevcut hoşgörü iklimi tüm dünyaya örnek olacak niteliktedir. Kadim bir dostluğa ve kader birliğine sahip olduğumuz Müslüman kardeşlerimizle birlikte devletimizin sağladığı huzur ve güven ortamında yaşamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Heyet daha sonra, Hatay’ın inanç sembollerinden biri olan ve Hristiyanlığın ilk mağara kilisesi olan St Pierre Kilisesi’nde dua etmek üzere Valilik’ten ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"