HATSU’dan çözüm bekliyorlar

Yayınlanma Zamanı : 02 Ekim 2018 Saat: 13:53

HATSU’dan çözüm bekliyorlar

İskenderun Dumlupınar Mahallesi Sakinleri, eski Lunapark’ın içinde bulunan ve çalışmadığı iddia edilen Kanalizasyon Terfi İstasyonunun neden olduğu foseptik suyu birikmesi dolayısıyla isyan bayrağını çekti.   Kanalizasyon hattından yollara taşan ve bazı binaların bodrum katlarını da dolduran atığın yanısıra, pis koku dolayısıyla Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’ye seslenen mahalle sakinleri, soruna biran önce çözüm bulunmasını istedi.

Mahalle sakinlerine eşlik eden Dumlupınar Mahalle Muhtarı Alaattin Karadal, sorunun aciliyetini yetkililere iletmesine rağmen hiç kimsenin herhangi bir girişimde bulunmadığını belirterek, “Hiçbir birimden sorunun çözümünü sağlayamayınca HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı aradım. Özel Kalem Müdürü olduğunu tahmin ettiğim birisi çıktı, durumu özetledim başkan beye ileteceğini söyledi ama kesinlikle dönen olmadı. Mahallede kokudan durulmuyor. Eğer bir mahalle muhtarı olarak bu sorunun çözümü için hiçbir yetkiliye ulaşamıyorsam, Allah vatandaşın yardımcısı olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"