Kalbiniz sağlıkla atsın

Yayınlanma Zamanı : 28 Eylül 2018 Saat: 12:10

Kalbiniz sağlıkla atsın

İskenderun İlçe Sağlık Müdürlüğü, 29 Eylül Dünya Kalp Günü dolayısıyla Sağlıklı Yaşam Parkı’nda açtığı stantla vatandaşlara kalp sağlığı hakkında önemli bilgiler verdi. Kalp rahatsızlıkları konusunda farkındalık yaratmak ve sağlığın önemine dikkat çekmek için broşür dağıtan ekipler vatandaşlara ‘sağlıklı beslenin’, ‘Sağlık için hareket edin’ derken, ayrıca tansiyon ölçümü de yaptı.

Dünyada ve Türkiye’de en sık ölüm nedeni olan kalp damar hastalıklarını önlemek ve risk faktörlerini kontrol altına almak için yapılması gerekenleri de anlatan sağlık ekipleri, “Kalp damar hastalıklarında sigaranın bırakılması, alkolden uzak durulması, her gün en az 30 dakika yürüme, hafif tempoda koşma, yeterli ve dengeli beslenme, tuz, şeker ve yağın azaltılması, posalı meyve ve sebze tüketiminin artırılması, aile hekimleri tarafından başlatılan ücretsiz check-up uygulaması ile tansiyon ölçümü, kan tahlili (lipid profili kolesterol vs.) Ekg çekimi, 40 yaş üstü kişilerin kalp damar hastalığı risk düzeyinin belirlenmesi gibi konularda vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Ayrıca erkeklerde en sık görülen kanser türü olan ‘Prostat Kanseri’ hakkında da vatandaşlarımızı bilgilendirip broşür dağıtıyoruz” derken, kalp rahatsızlıklarında hareketsiz yaşamın büyük bir tehlike oluşturduğuna vurgu yaptı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"