Halk plajlarına bakanlık el attı

Yayınlanma Zamanı : 27 Eylül 2018 Saat: 13:52

Halk plajlarına bakanlık el attı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, halk plajlarının 2019 başında ihaleye çıkacağını belirterek, “işletmesi değil, ama fiyat kontrolü ve denetimi Bakanlığa bağlı olacak” dedi. Halk Plajı ihaleleri ilk etapta deneme amacıyla Çeşme, Antalya, Bodrum gibi çok popüler olan bazı plajlarda gerçekleşecek.

Halk plajları ihalesinin de Ocak ayına kadar tamamlanacağı bilgisini veren Bakan Ersoy, “Özellikle Bodrum, Çeşme ve Antalya gibi Türkler için de yerlerde belli sayılarda deneme amaçlı bu sene başlıyoruz. Halk plajları ihalesi yapacağız. Bu plajlarda işletmesi değil, özellikle fiyat kontrolü ve denetimi bakanlığımız tarafından yapılacak. Yılbaşından sonra yaparız, çok da gecikmeyiz sezona yetişsin diye” ifadelerinde bulundu.

Plajlardaki yeni uygulamanın pahalılığıyla dikkat çeken Hatay genelindeki sahilleri ve halk plajlarını ne zaman ve ne şekilde kapsayacağı ise pilot illerde gerçekleşecek olan uygulamadan sonra netleşecek.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"