Hatay, Anadolu’nun en büyük fuarında tanıtılacak

Yayınlanma Zamanı : 26 Eylül 2018 Saat: 10:33

Hatay, Anadolu’nun en büyük fuarında tanıtılacak

Hatay İl Kültür- Turizm Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük fuarı olan Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Hatay’ı temsil edecek.

Hatay Valiliği’nden, 27- 30 Eylül- 2018 tarihleri arası, TURSAB, TOBB, KOSGEB, TUROB, Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle, Ajans Asya Fuarcılık tarafından ve Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleşecek olan fuarla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi, “Turizm, ulusal ve uluslararası düzeyde ulaştığı büyük boyutlarla, yatırım ve iş hacmini geliştiren, gelir ve istihdam yaratan, sosyal ve kültürel yapıyı etkileyen en önemli sektörlerdendir. İlimiz ve ülkemiz için hayati önem taşıyan turizm sektörü, kendi alt sektörleri olan konaklama işletmeciliği, seyahat işletmeciliği, yiyecek-içecek işletmeciliği yöresel ürünler üretimi gibi alanların yanı sıra diğer birçok sektör ile yakın ilişki içindedir. Bu fuarla; turizm profesyonellerince yeni işbirliklerinin kurulması, mevcut iş bağlantılarınızı güçlendirilmesi, arz ve talep noktasında birebir yeni ürün ve hizmetlerin tanıtılması, sektör uzmanları ile bir araya gelinmesi, bölgesel ve ulusal basında sektör ve hizmetler ile yer alınması, turizm sektörü hakkında bilgi alınması ve yeniliklerin takip edilmesi, katılımcı ve ziyaretçilere yönelik tanıtım çalışmaları yapılması amaçlanmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük fuarı olan Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda geçen yıl, farklı ülkelerden birçok katılımcı yer almış ve farklı ülkelerden binlerce kişi ziyaret etmiştir. Fuar’da bu yıl da ülke genelinden onlarca katılımcı ile İran, Irak, Suudi Arabistan, Bahreyn, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelerden de katılımcılar yer alacaktır. Van Turizm ve Seyahat Fuarı, Bakanlığımızca da desteklenmektedir. Anılan Fuar’da, Hatay ilinin doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılarak, ilimizin bilinirliğinin ve turizmden alınan payın arttırılmasına yönelik olarak, Hatay Valiliği’ni temsilen Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak katılım sağlanacaktır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"