Reyhanlı saldırganı 24 kişiyi deşifre etti!

Yayınlanma Zamanı : 24 Eylül 2018 Saat: 16:16

Reyhanlı saldırganı 24 kişiyi deşifre etti!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı tarafından Reyhanlı’daki bombalı saldırının planlayıcısı olarak Suriye’de yakalandıktan sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilen Yusuf Nazik’in 31 sayfalık ifadesinde suçlamaları kabul ettiği ve etkin pişmanlıktan yararlanmak istediği öğrenildi.

Nazik’in ayrıca, THKP-C Acilciler terör örgütü mensubu 24 kişiyi fotoğraflardan teşhis ettiği, bunlardan 14’ünün Reyhanlı saldırısıyla alakalı olduğu ve hakkında daha önce Reyhanlı’daki bombalı terör saldırısı nedeniyle dava açıldığı, diğer 10 kişinin ise adının daha önce olayda geçmediği belirlendi. Nazik’in beyanlarından, saldırıda rol aldığı tespit edilen kişiler hakkında yakalama kararı çıkartılacağı belirtildi.

Bu olaya ilişkin kırmızı bültenle aranan 8 terörist arasında bulunan Nazik’in ayrıca, “Yapmış olduğum tüm eylemlerden ve vermiş olduğum tüm talimatlardan dolayı pişmanım. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istiyorum” dediği öğrenilirken, 11 Mayıs 2013’te 53 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı iki ayrı bombalı terör saldırısı davasında 23 Şubat 2018’de çıkan karara göre, bombalı eyleme ilişkin yargılaması süren 33 kişiden 9’u ağırlaştırılmış müebbet hapis, 13’ü ise 10-15 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"